Disponible als ordinadors de la Biblioteca el “BibleWorks: software for Biblical Exegesis & Research: version 10”
Share Button

Benvolguts, benvolgudes,

us informem que acabem d’adquirir a la Biblioteca l’última versió del BibleWorks, concretament la versió 10. El software BibleWorks és de reconegut prestigi mundial en l’estudi i anàlisi de la Bíblia. Aquesta nova versió incorpora importants novetats i millores, entre les quals cal destacar: millores en la visualització i els colors de la interíficie d’usuari; disseny responsive; compatibilitat amb el format EPub de llibres digitals; s’ha incorporat l’ESV Concise Bible Atlas, de Barrett i Currid, del 2012; entre moltes altres.

El BibleWorks 10 ja està instal·lat als ordinadors d’accés públic de la Biblioteca, preparat per al seu ús.

Esperem que aquesta notícia sigui del vostre interès.

Atentament,

L’Equip de la BPEB

Fonts: