La Biblioteca col·labora amb l’exposició “Imatges per creure. Catòlics i protestants a Europa i Barcelona, segles XVI-XVIII”
Share Button

contemptusmundi

Benvolgudes, benvolguts,

us informem que la Biblioteca col·labora en l’exposició “Imatges per creure. Catòlics i protestants a Europa i Barcelona, segles XVI-XVIII”, que s’inaugura el proper dimarts 20 de juny a les 19h al MUHBA de Plaça del Rei, Saló del Tinell, i que es podrà veure fins el 14 de gener de 2018. En concret, la Biblioteca hi aporta un llibre del fons d’antiquària: es tracta del Contemtus mundi, de Tomàs de Kempis, traduït al català per Pere Gil i Estalella, i imprès a Barcelona per Sebastià Mathevat el 1621.

Entre molts altres serveis, la Biblioteca presta, sota demanda, exemplars del seu fons per a la realització d’exposicions. Si la institució on treballes vol realitzar una exposició, i necessita complementar-la amb algun llibre del nostre fons, et pots posar en contacte amb nosaltres i t’explicarem com fer-ho.

Esperem que aquesta notícia sigui del vostre interès.

Atentament,
L’Equip de la BPEB