Mesures de prevenció de la COVID-19 

A la Biblioteca Pública Episcopal del Seminari de Barcelona apliquem les següents mesures de prevenció:

1.- Obligatorietat de l’ús de la mascareta en totes les instal·lacions de la Biblioteca. Caldrà netejar-se les mans amb gel hidroalcohòlic abans d’accedir a la Biblioteca. S’han instal·lat  de mampares de protecció al taulell.

2.- Modifiquem de forma provisional el nostre horari, que serà de 9h a 14h i de 14.30h a 20h. En la mitja hora de tancament es farà una neteja de la sala de lectura.

3. Es limitarà l’aforament al 50% de la capacitat de la Biblioteca, amb prioritat d’ús per part dels usuaris amb carnet de la Biblioteca. No es permet el lliure accés al fons de la Sala de Lectura i al de la Sala Amat. Caldrà demanar els llibres que es vulguin consultar al personal de la biblioteca. Tampoc es no es podran usar ni els ordinadors ni tampoc la fotocopiadora. Qui necessiti fer reproduccions les podrà demanar al personal de la Biblioteca.

 

 

Legal

© Biblioteca Pública Episcopal de Barcelona

Avís legal | Política de galetes de la UE