La Biblioteca Pública Episcopal de Barcelona incorpora un nou incunable a la seva col·lecció
Share Button

auctoritates-aristotelis

Benvolguts, benvolgudes,

us informem que aquest mes de maig la Biblioteca Pública Episcopal del Seminari de Barcelona ha incorporat al seu fons d’antiquaria un nou incunable. Es tracta de Auctoritates Aristotelis, Senece, Boetii, Platonis, Apuley Affricani, Porphirii, [et] Gilberti Porritani, imprès a Lió per Janon Carcain, en un any exacte no identificat, però que estaria entre 1490 i 1495 segons els repertoris que hem consultat i en els quals hem trobat referenciada aquesta obra. Amb aquesta nova incorporació, ja són 95 els incunables custodiats i conservats per la Biblioteca.

Esperem que aquesta notícia sigui del vostre interès.

Atentament,
L’Equip de la BPEB