Incorporem al nostre catàleg un nou  facsímil: el Salteri d’Ingeborg, en una edició de luxe del 2001 en 2 volums d’Ars Millennii. El Psalteri d’Ingeborg és una obra creada a finals del s. XII al nord de França per a la reina Ingeborg de Dinamarca, esposa del rei Felip II de França, amb qui s’havia casat el 1193. Actualment l’única còpia existent es conserva al Museu Condé de Chantilly.

El facsímil que ens ha arribat d’una donació és en dos volums. El primer de transcripció i descripció de les miniatures. El segon és pròpiament la reproducció. Com es pot veure en les imatges, l’acabat del facsímil és realment excepcional.

Leave a Reply

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>