La Biblioteca Pública Episcopal del Seminari de Barcelona s’incorpora a la Memòria Digital de Catalunya amb una col·lecció de 25 catecismes
Share Button

Cate_21

Benvolguts, benvolgudes,

us informem que la Biblioteca Pública Episcopal del Seminari de Barcelona (BPEB) posa en marxa el seu propi espai a la Memòria Digital de Catalunya, fent accessible la visualització d’una part dels catecismes que custodia.

Aquesta primera col·lecció disponible a la Memòria Digital de Catalunya està formada per 25 catecismes, la majoria d’ells procedents de l’anomenat Fons Roca (Mn. Pere Roca Alsinella, 1878-1959). El període cronològic que abarquen aquests primers catecismes va des del més antic, editat a Barcelona per Claudes Bornat el 1568, fins al més modern, del 1762 i editat a Girona per Joseph Bró.

Podeu veure aquesta col·lecció a la Memòria Digital de Catalunya.

Esperem que aquesta notícia sigui del vostre interès.

Atentament,
L’Equip de la BPEB