filiación

Recentment hem adquirit els 6 volums del llibre Filiación: cultura pagana, religión de Israel, orígenes del cristianismo, que recullen les ponències de les dotze edicions que s’han celebrat de les Jornadas de Estudio “La Filiación en los Inicios de la Reflexión Cristiana”.

Dites jornades han estat celebrades a Madrid des del 2005 i fins el 2014, i organitzades per la Facultad de Literatura Cristiana i Clásica San Justino, de la Universidad Eclesiástica de San Dámaso. A destacar, per exemple, el sisè volum de la sèrie, on la temàtica de les Jornades se centra en la filiació a Climent d’Alexandria.

Leave a Reply

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>