Hem recuperat l’obra “Claudius comoedia sententis”, una obra de Joan Cassador (o Joan Caçador) que es creia perduda, publicada a Barcelona el 1573 per l’impressor Claudi Bornat, i que fins avui es creia perduda.

L’obra apareix també ressenyada a las Memorias para ayudar a formar un diccionario crítico de los escritores catalanes, escrita el 1836 per Fèlix Torres Amat.

Hem refet, per tant, l’entrada a la Wikipedia, i hem indicat que aquesta obra es pot trobar a la nostra biblioteca. Sens dubte, es tracta d’un fet rellevant per a la biblioteca i per a la cultura catalana en general, ja que permet recuperar i tornar a tenir localitzada i accessible aquesta obra. La biblioteca, doncs, continua amb la seva tasca de recuperació i difusió del patrimoni cultural i bibliogràfic que custodia.

Leave a Reply

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>